کاهش ۲۰۰ میلیون تومانی قیمت خودروهای وارداتی| نوسان فراوان امروز در بازار رقم خورد

مرسدس بنز، رنو، دی اس و لکسوس چهار خودرویی هستند که امروز بیشترین افت قیمت از ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان را تجربه کردند.

زمزمه واردات خودرو به کشور منجربه زلزله و فروریختن دیوار حباب قیمتی در بازار شده است، در چند روز اخیر شاهد نوسان قیمتی فراوانی بین محصولات وارداتی بودیم. این کاهش قیمت بیشتر در خودروهای آلمانی، کره‌ای و برخی از ژاپنی‌ها دیده می‌شود. هرچند که در این میان نیز برندهای لوکس فرانسوی بی تاثیر از کاهش قیمت نبودند. فارغ از بحث واردات یا عدم واردات، این خبر بازار خودرو را با تحول همراه ساخته است که باید امید داشت محصولات در بازار با شکست حباب قیمتی مواجه شوند. در این گزارش به بررسی کاهش ۲۰۰ میلیون تومانی برخی از خودروها در یک روز گذشته خواهیم پرداخت.

کاهش 200 میلیون تومانی قیمت خودروهای وارداتی| نوسان فراوان امروز در بازار رقم خورد

مرسدس بنز E۲۰۰ در بازار ۲۰۰ میلیون تومان ارزان شد
مرسدس بنز E۲۰۰ را می‌توان جز خودروهای سدان لوکس و البته گران بازار داخل کشور شناخت، این سدان پرطرفدار با مدل ۲۰۱۸ روز گذشته بهای در حدود ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان داشت. اما امروز بها این خودرو به ۷ میلیاردتومان رسید، کاهش قیمت ۲۰۰ میلیون تومانی در یک روز برای این خودرو نشان از وجود حباب قیمتی فراوانی در بازار است. در صورت واردات خودرو به کشور باید انتظار کاهش ۴۰ تا ۶۰ درصدی محصولات را داشت. زیرا بخشی از بازار که به چشم سرمایه گذاری به خودرو نگاه می‌کنند، سرمایه خود را از بازار خودروهای واردات یا چینی خارج و به سمت خودروهای وارداتی سوق خواهند داد. باتوجه به عرضه محصول و متعادل شدن شرایط تقاضا، بها محصولات کاهش خواهد یافت.

کاهش 200 میلیون تومانی قیمت خودروهای وارداتی| نوسان فراوان امروز در بازار رقم خورد

کاهش ۱۰۰ میلیون تومانی لکسوس NX هیبرید ۳۰۰ در بازار
لکسوس NX در زمان ورود به ایران بازار مناسبی را به دلیل قیمت منطقی به دست آورده بود، نسخه‌های هیبرید این محصول در بازار ایران به دلیل پایین بودن استهلاک، جایگاه ویژه‌ای داشت. اما عدم واردات خودرو بها این محصول را به سطح فوق لوکس رساند. لکسوس NX هیبرید ۳۰۰ با مدل ۲۰۱۷ با بها ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تا ۲۸ شهریورماه سال جاری معامله می‌شد، این محصول از روز گذشته تا کنون با افت بها ۱۰۰ میلیون تومانی همراه و به بها ۴ میلیارد تومان رسیده است. لکسوس برند با کیفیت و خوش آوازه تویوتا در بازارهای جهانی است، در صورت واردات این محصول باید انتظار بازگشت قیمت این برند را به بها کمتر از ۲ میلیارد تومان داشت.

کاهش 200 میلیون تومانی قیمت خودروهای وارداتی| نوسان فراوان امروز در بازار رقم خورد

لوکس فرانسوی ترمز قیمت را کشید
دی اس یکی از برندهای لوکس خودروسازی فرانسه در کشور است که از بدو ورود تاکنون نتوانست آنطور که باید و شاید جایگاه ویژه‌ای برای خود به دست آورد. هرچند که برخی از کارشناسان معتقد هستند دلیل عدم موفقیت این محصول در بازار، نبود خدمات پس از فروش مناسب است. دی اس  ۳ مدل ۲۰۱۸ روز گذشته بها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی را داشت، اما امروز به بها یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان رسید. اگر این شیب کاهش قیمت برای این خودرو ادامه داشته باشد، باید انتظار کاهش بها این محصول به زیر یک میلیاردتومان را داشت.

کاهش 200 میلیون تومانی قیمت خودروهای وارداتی| نوسان فراوان امروز در بازار رقم خورد

شیب نزولی کاهش قیمت رنو کولیوس
رنو کولیوس یکی از خودروهای محبوب در کلاس اس یو وی داخل کشور است، این محصول از بدو ورود به بازار داخلی با حواشی فراوانی اعم از کیفیت و خدمات پس از فروش همراه بود. کولیوس مدل ۲۰۱۸ در تاریخ ۲۸ شهریورماه سال جاری، بهای در حدود ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان داشت. این خودرو امروز به بها ۲ میلیارد تومان رسید، شیب نزولی قیمت این خودرو توام با زمزمه واردات نشان می‌دهد در صورت عرضه محصولات جدید این برند به کشور، باید انتظار کاهش قیمت این خودرو به کمتر از ۲ میلیارد تومان را داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا