پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰

بازار سرمایه امروز هم با افت گسترده شاخص کل همراه شد. کارشناسان بازار سرمایه در توصیه به سهامداران می‌گویند در شرایط فعلی بازار سرمایه اقدامی در جهت خرید یا فروش سهام خود نکنید.

به گزارش «نبض تجارت»؛امروز شاخص کل بورس در پایان بازار با ۳۸ هزار واحد منفی در کانال یک میلیون و ۴۱۸ هزار واحد قرار گرفت. شاخص هم‌وزن هم همسو با شاخص کل با ۱۲ هزار واحد منفی در محدوده ۴۰۱ هزار واحد قرار گرفت.

ایمان رئیسی، کارسناس بازار سرمایه درباره روند بازار سهام در سال‌های گذشته گفت: سال ۹۳ با وجود این که تحریم‌ها برداشته نشده بودن قیمت دلار شروع به کاهش کرد که البته شرایط تورمی و رشد نقدینگی اجازه نداد ادامه‌دار باشد.
رئیسی در این باره افزود: قصد ندارم کاهش جزیی دلار در این چند روزه را به کاهش ارزش بازار گره بزنم چرا که فاصله نرخ نیما و دلار بازار قابلیت اتکا به تحلیل‌ها را برای بازه بلندمدت می‌دهد، حجم پایین و نوع معاملات نشان دهنده هیجان و ترس در بازار، بیشتر از تحلیل خودنمایی می‌کند.

این کارشناس بازار درباره تاثیر افت قیمت دلار و کامودیتی‌ها در بازار گفت: واقعیت این است که نرخ‌های جهانی و دلار حتی اگر ۱۰ درصد پایین‌تر باشند سود شرکت‌ها قابل مقایسه با سال گذشته نخواهد بود و دیر یا زود اتفاقی که در گروه پتروشیمی افتاد در سایر گروه‌ها نیز رخ خواهد داد.

این که در روز‌های منفی مدام به دنبال عوامل منفی شدن بازار بگردیم یا انتظار روز‌های خوش پیاپی داشته باشیم فقط باعث آزار خودمان و دیگران می‌شود. بهتر است فعلا سهامداران حرکتی در معاملات خود انجام ندهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا