عوارض ساخت و ساز در تهران 50درصد افزایش یافت

اکثر اعضای شورای شهر تهران به افزایش 50 درصدی نرخ عوارض ساختمانی رأی مثبت دادند.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ لایحه نحوه محاسبه و دریافت عوارض ساختمانی مبتنی بر تعیین ارزش املاک در شهر تهران امروز در صحن شورای شهر مورد بحث قرار گرفت و اعضای شورا نظراتشان را مطرح کردند.

محمد سالاری عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره لایحه نحوه محاسبه و دریافت عوارض ساختمانی مبتنی بر تعیین ارزش املاک در شهر تهران اظهار داشت:‌ با تصویب این لایحه تعیین عوارض ساختمانی مبتنی بر مرغوبیت مکانی همه املاک در تهران، دریافت عوارض عادلانه می‌شود.

وی افزود: باید عوارضی را بگذاریم که سقفش رقمی باشد که از محل آن بتوان سرانه‌های محله‌های غیربرخوردار را تأمین کرد. مشروط بر اینکه یک حساب جداگانه ایجاد شود و این عوارض الزاماً به حساب شهرداری واریز شود.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد:هر چند افزایش قیمت‌ها در بخش مسکن شهرداری را ملزم به افزایش 255 درصدی عوارض کرده است اما در مجموع بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که عوارض به میزان 50 درصد به صورت میانگین افزایش یابد که به نظرم این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

سالاری تصریح کرد: برخی از املاک در مجاورت پارک‌ها قرار گرفته و این املاک نمی‌توانند پنجره‌ای به سمت این فضا را داشته باشند و بر همین اساس شهرداری تهران از شورا تقاضا کرده که این ساختمان‌ها بتوانند دسترسی به پنجره به بوستان‌ها و فضای سبز داشته باشند.

سرانجام لایحه مربوطه با رأی مثبت حداکثر اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید و نرخ عوارض ساخت و ساز در تهران برای سال 1400، 50 درصد بیشتر شد.

فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا