ایران و سوریه چهار سند همکاری دیگر امضا کردند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به سوریه چهار سند همکاری بین دو کشور به امضا رسید.

«علیرضا پیمان‌پاک» اظهار داشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به سوریه، با وزیر اقتصاد و تجارت خارجی این کشور دیدار کرد و پس از برگزاری کمیته تجاری بین دو کشور، صورت‌جلسه همکاری‌های تجاری دو کشور به امضا رسید.

رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران خاطرنشان‌کرد: با برگزاری کمیته صنعتی میان ایران و سوریه، با امضای صورت‌جلسه همکاری دو کشور در زمینه‌های صنعتی، دو سند همکاری دیگر نیز  در زمینه استاندارد توسط تیم‌های کارشناسی، مذاکره و آماده‌سازی شد و به امضا وزرای دو کشور رسید.

پیمان‌پاک تصریح‌کرد: دیدار وزیر صنعت با نخست وزیر سوریه، بازدید از مرکز تجاری ایران و مرکز فناوری و نوآوری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، بازدید از شهر صنعتی «ادرا» به‌ویژه پروژه خودروسازی مشترک بین ایران و سوریه، شرکت ایران خودرو و شرکت خودروسازی سوری به نام «سیانکو» و همچنین بازدید از کارخانه شیشه کاوه در این شهرک صنعتی، از دیگر برنامه‌های وزیر صنعت در این سفر بود.

وی با اشاره به افتتاح  دومین نمایشگاه اختصاصی ایران در دمشق با حضور وزیر صنعت و مقام‌های سوری، ادامه‌داد: فاطمی‌امین در این سفر در همایش فرصت‌های تجاری بین ایران و سوریه که با حضور شرکت‌های ایرانی مشارکت‌کننده در نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران و طرف‌های سوری در محل اتاق بازرگانی دمشق برگزار شد، حضور یافت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: وزیر صنعت که به همراه ۷۰ تن از نمایندگان دستگاه‌های دولتی در حوزه صنعتی و تجاری و همچنین حدود ۳۰ شرکت بخش خصوصی در زمینه‌های سرمایه‌گذاری و صدور خدمات فنی و مهندسی به سوریه سفر کرده بود، در نشست فرصت‌های سرمایه‌گذاری سوریه با حضور فعالان اقتصادی و تجاری دو کشور شرکت کرد.

وی تاکید کرد: در سفر وزیر صنعت به سوریه چهار سند همکاری شامل صورت‌جلسه کمیته تجاری بین ایران و سوریه، صورت‌جلسه کمیته صنعتی دو کشور و دو سند همکاری‌های استاندارد نیز به امضای طرفین رسید.

طراحی ساز و کارهای جدید برای سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت ایران و سوریه

رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران از پربار بودن جلسات وزیر صنعت با مسئولان بلندپایه سوری خبر داد و گفت: «سامر الخلیل»، وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه در نشست پایانی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری سوریه که با حضور وزیر صنعت کشورمان، وزیر اقتصاد و تجارت خارجی، وزیر صنعت سوریه و بیش از ۷۰ تاجر ایرانی و سوری برگزار شد، سفر وزیر صنعت ایران را متفاوت و پربار خواند.

پیمان‌پاک افزود: بنابر تاکید وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه، برگزاری جلسات متعدد و متراکم، بیان پیشنهادات تخصصی و عملیاتی، طراحی ساز و کارهای جدید برای سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت بین دو کشور از جمله ویژگی‌های متفاوت این سفر بود.

وی ادامه‌داد: وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه با ابراز خشنودی از این سفر ابراز امیدواری کرد که رویکرد دو کشور به سمت توسعه تجارت و بهبود روابط اقتصادی پیش رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا