قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۱۱/۱۳

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷۷ درصد رشد به ۱۸۶۱ دلار و ۸۸ سنت رسید.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛  به نقل از رویترز، پس از آنکه سرمایه گذاران خرد در پاسخ به موج به راه افتاده در شبکه های اجتماعی به بازار نقره سرازیر شدند، قیمت نقره روز دوشنبه شاهد 7.4 درصد جهش بود و به بالاترین رقم حدود 6 ماه گذشته رسید. قیمت طلا نیز امروز شاهد رشد بود.

قیمت فلز نقره اوایل امروز به بالاترین رقم از 11 اوت یعنی 28 دلار و 98 سنت رسید، اما بعدا با اندکی تعدیل و 5.4 درصد رشد نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 28 دلار و 45 سنت رسید. از روز پنجشنبه تاکنون قیمت نقره حدود 15 درصد رشد داشته است. این جهش پس از آن اتفاق افتاد که موجی در شبکه اجتماعی ردیت مبنی بر سرمایه گذاری خریداران خرد در سهام شرکتهای استخراج نقره به راه افتاد.

در حال حاضر شکاف قیمت نقره به طلا به کمترین میزان از سال 2014 رسیده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا نیز امروز با 0.77 درصد رشد به 1861 دلار و 88 سنت رسید. قیمت طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل با 0.84 درصد رشد به 1865 دلار و 80 سنت رسید.

در همین حال، 10 سناتور معتدل جمهوری خواه دیروز از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خواستند تا از حجم بسته محرک مالی 1.9 تریلیون دلاری خود بکاهند.

امروز قیمت فلز پلاتین با 0.1 درصد کاهش به 1072 دلار رسید و پالادیوم هم با 0.2 درصد کاهش به 2222 دلار و 46 سنت رسید.

در هفته های اخیر و به دنبال اقدام هماهنگ معامله گران خرد که سبب افزایش ارزش سهام شرکت هایی نظیر گیم استاپ و شرکت های معدن کاری نقره شدند، برخی از بزرگترین صندوق های پوشش ریسک وال استریت به شدت متضرر شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا