“صنعت” بیشترین آسیب را از تحریم‌ها دید

یک تحلیلگر اقتصادی با بیان اینکه تحریم‌ها بیشترین تاثیر را بر بخش صنعت اقتصاد ایران گذاشته‌اند،گفت: برای کنترل و مقابله با تحریم‌ها لازم است تا در داخل کشور از نظر اقتصادی و ارتباط با دنیا به یک اتفاق نظر برسیم.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ سهراب دل انگیزان ظهار کرد: مشکل بزرگ اقتصاد ایران تحریم‌هاست که از ابتدای انقلاب اسلامی ایران شکل گرفته‌اند و اقتصاد ایران را به انزوای بین المللی کشاند. بخش قابل توجهی از مشکلات هم به نوع مدیریت اقتصاد در داخل برمی‌گردد به‌گونه‌ای که هدف و استراتژی مشخصی را نه در مقابله با تحریم‌ها و نه در مقابل سرمایه گذاری در تجارت، صنعت و… نداریم.

وی افزود: از سال‌های ۱۳۸۴ به بعد تقریبا اقتصاد کشور سروسامان مشخصی نداشته است و به سمت و سوی نامشخصی حرکت کرده است بنابراین، در ابتدا باید اقتصاد از داخل مدیریت شود و اینکه قرار است با دنیا ارتباط داشته باشیم یا خیر که در این زمینه لازم است یک استراتژی مناسب برای ارتباط برقرار کردن با دنیا تدوین کنیم.

این تحلیلگر اقتصادی با بیان اینکه تمام بخش‌های اقتصادی کشور از تحریم‌ها متاثر شده‌اند، ادامه داد: در این زمینه آن بخش‌هایی از اقتصاد که ارتباط بیشتری با خارج از کشور دارند، بیشتر تاثیر را پذیرفته‌اند که شامل بخش‌های چون صنعت و تجارت هستند.

در ادامه دل‌انگیزان گفت: باید یک صدا از اقتصاد کشور به جهان منتقل شود و برای کنترل و مقابله با تحریم‌ها لازم است تا در داخل کشور از نظر اقتصادی و ارتباط با دنیا به یک اتفاق نظر برسیم.

وی در پایان سخنانش مطرح کرد که تنها زیرساخت برای مقابله موثر با تحریم‌ها این است که در داخل کشور به یک رویکرد متقن درباره اقتصاد برسیم تا بتوانیم در مسیر راهکارهای مقابله موثر با تحریم‌ها قدم برداریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا