تامين 70 درصد از اراضي اجراي طرح نهضت ملي مسکن

وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون 70 درصد از اراضی مورد نیاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است.

به گزارش «نبض تجارت»؛به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی در نشست با اعضای کمیسیون عمران مجلس در ساختمان دادمان ضمن تشکر از نمایندگان مجلس برای اصلاح و تصویب بودجه 1401 در جهت تقویت وزارت راه و شهرسازی با تشریح فعالیت‌های حوزه مسکن افزود: هم اکنون حدود 2 میلیون و 400 هزار واحد زمین آماده آغاز عملیات اجرایی است که با این میزان زمینی که آماده شده است به همراه آغاز عملیات اجرایی بیش از 880 هزار واحد مسکونی، بیش از 70 درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است.
وی در ادامه گفت: بر اساس آمار عملیات اجرایی 880 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده است. همچنین حدود 320 هزار واحد نیز وارد عملیات اجرایی شدند که مجوع آن‌ها بالای یک میلیون در سطح کشور است.
وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی وزارت راه و شهرسازی در 6 ماهه سال (1401) سهم اجرای طرح نهضت ملی مسکن به 2 میلیون واحد مسکونی می‌رسد و با این احتساب، تلاش خواهد شد تا در زمانبندی اعلام شده واحد‌های مسکونی طرح نهضت ملی احداث و تکمیل شود.
تشکیل بانک زمین و ارزیابی از اراضی در اختیار وزارت راه و شهرسازی
وی در بخش دیگری از سخنان خود تشکیل بانک زمین در وزارت راه و شهرسازی را از جمله اقدامات مناسب ارزیابی کرد و گفت: بخش عمده اراضی تامین شده طرح نهضت ملی مسکن از اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی است و انتظار می‌رود تا سایر وزارتخانه‌ها و ارگان‌ها در تامین اراضی برای اجرای مسکن همکاری بیشتری با وزارت راه و شهرسازی داشته باشند.
قاسمی اعلام کرد: ایجاد شهر‌ها و شهرک‌های جدید از دیگر برنامه‌هایی است که وزارت راه و شهرسازی در دستور کار قرار دارد. در همین خصوص نیز حدود 30 شهرک جدید در مراحل تغییر کاربری هستند و به زودی ایجاد خواهند شد.
وی تکمیل و واگذاری واحد‌های مسکونی باقیمانده مسکن مهر را بیش از 200 هزار واحد برشمرد و فعالیت برای اتمام این واحد‌ها را یادآوری کرد.
در دیدار وزیر راه و شهرسازی با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، معاونان این وزارتخانه نیز حضور داشتند و در بخش مسکن گزارشی از اقدامات انجام شده توسط معاونان ارایه و بررسی موضوع حمل و نقل به جلسه دیگری موکول شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا