تامین کالاهای اساسی ماه رمضان در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی اعلام کرد: نیاز بازار استان به کالا‌های اساسی در ماه مبارک رمضان تامین شده است.

به گزارش «نبض تجارت»؛ به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز آذربایجان شرقی اکبر فتحی از توزیع ۸۸۰ تن گوشت قرمز و مرغ منجمد در ماه مبارک رمضان در استان خبر داد و افزود: تامین اقلام مورد نیاز مردم در ماه رمضان از زمستان سال گذشته در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار داشت.

وی ادامه داد: امسال به دلیل اینکه ماه رمضان بلافاصله پس از ایام نوروز آغاز شده است، از این رو برنامه‌ریزی‌ها باید به گونه‌ای مدیریت می‌شد که مشکلی در تامین کالا‌های اساسی هم در نوروز و هم در ماه رمضان به وجود نیاید.
فتحی افزود: نظارت بر بازار کالا‌های اساسی از سال گذشته در استان به طور مرتب انجام شد و در تعطیلات نوروز نیز روند نظارت بر کالا‌های اساسی برای مقابله با گران فروشی و احتکار با جدّیت کامل ادامه داشت و در حال حاضر نیز کالا‌های پر مصرف ماه مبارک رمضان در استان تامین شده است و مشکلی از این بابت نداریم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه روند نظارت بر بازار در ماه مبارک رمضان ادامه داشته و تشدید شده است تا قیمت کالا‌های ضروری و اقلام پرمصرف سبد خانوار افزایش پیدا نکند، ادامه داد: برای تامین و تنظیم بازار گوشت قرمز و مرغ در استان ۲۰۰ تن گوشت گوساله کارتنی منجمد و ۶۸۰ تن مرغ منجمد در سطح استان در حال توزیع است.
فتحی در خصوص قیمت عرضه گوشت و مرغ منجمد به مصرف کنندگان گفت: قیمت توزیع مرغ منجمد از قرار کیلویی ۲۰ هزار تومان، ران گوساله کارتنی کیلویی ۱۱۵ هزار تومان، سردست گوساله کارتنی ۱۰۵ هزار تومان، گردن گوساله کارتنی ۱۰۵ هزار تومان، راسته گوساله کارتنی ۱۲۰ هزار تومان، قلوه گوساله کارتنی ۸۳ هزار تومان و گوشت مخلوط گوساله کارتنی منجمد از قرار کیلویی ۱۰۵ هزار تومان تعیین شده است.
وی با بیان اینکه توزیع این اقلام در شهر تبریز از طریق مراکز توزیع شامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اتحادیه‌ها انجام می‌شود اضافه کرد:  در شهرستان‌ها نیز از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای دارای صندوق مکانیزه و فروشگاه‌های معتبر و دارای اهلیت و دارای صندوق مکانیزه نسبت به عرضه این محصولات تنظیم بازاری اقدام می‌شود.
فتحی خاطرنشان کرد: در عید نوروز ۱۰ هزار تن شکر مورد نیاز صنف و صنعت به قیمت ۱۲ هزار ۵۰۰ تومان درب کارخانه و ۱۸۰۰ تن در بسته‌های سه کیلویی به قیمت ۴۳ هزار تومان برای خانوار توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف، تعاون روستایی توزیع شد و برای ماه مبارک رمضان نیز ۶۲۰۰ تن شکر صنف و صنعت و خانوار، ۳۴۰۰ تن برنج خارجی و ۵۰۰ تن خرما در نظر گرفته شده است که در حال توزیع است.

آن گونه که رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفته است در حال حاضر آرامش در بازار کالا‌های اساسی وجود دارد و تلاش می شود امنیت غذایی مردم تامین شود و سبد معیشتی خانوار در ماه مبارک رمضان با هیچ تهدیدی رو به رو نشود.

اما نبود نظارت موثر بر بازار و یک بام و دو هوای قیمتها و گرانی لجام گسیخته کالاهای اساسی، مردم آذربایجان شرقی را به ویژه در ماه مبارک با مشکلات متعددی مواجه کرده است و لازم است مسئولان مربوطه با اقدامات عملی و جدی این مسائل را بررسی و حل کنند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا