درخواست روسیه از کشورها برای کنار گذاشتن دلار و یورو را از معاملات تجاری

وزیر بازرگانی و صنعت روسیه اعلام کرد که این کشور باید معاملات خود با شرکای تجاری به ارزهای ملی را افزایش دهد.

به گزارش «نبض تجارت»؛ به نقل از راشا تودی، دنیس مانتاروف، وزیر بازرگانی و صنعت روسیه طی حضور در نمایشگاه بین‌الملل اینوپروم ازبکستان گفت که این کشور باید معاملات خود با شرکای تجاری به ارزهای ملی را‌‌‌‌‌‌‌‌ افزایش دهد.

وی در سخنان خود کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیایی، گروه بریکس و همچنین سازمان همکاری شانگهای را‌‌‌‌‌‌‌‌ مورد خطاب قرار داد.

به گفته این وزیر روس در سال 2020 حجم مبادلات تجاری بین روسیه و کشورهای عضو این سازمان‌ها و گروه‌ها 38 درصد رشد کرده است.

به گفته مانتاروف؛ آینده این نهادها به این بستگی دارد که هر چه سریع‌تر شاهد فاصله گرفتن شرکای تجاری روس از دلار و یورو و رفتن به سمت استفاده از ارزهای ملی در معاملات تجاری دوجانبه باشیم.

این وزیر روس تاکید کرد: آنچه که ما هم‌اکنون در اقتصاد جهانی شاهد هستیم، یک سرنخ به ما می‌دهد که چگونه باید همکاری‌های صنعتی و لجستیکی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ بازطراحی کنیم و در چه مسیری می‌توانیم اقتصادهایمان را‌‌‌‌‌‌‌‌ توسعه دهیم. این روند دلارزدایی که حالا ما یوروزدایی را‌‌‌‌‌‌‌‌ هم به آن اضافه می‌کنیم و رفتن به سمت استفاده از ارزهای ملی با هدف استقلال حداکثری در مبادلات تجاری دو جانبه انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا