امکان اخذ نوبت معاینه فنی از طریق سامانه “تهران من” فراهم شد

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از امکان اخذ نوبت معاینه فنی از طریق سامانه” تهران من” خبر داد.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ حسین مقدم در این باره گفت: با هدف تسهیل در امکان دسترسی به سامانه نوبت دهی اینترنتی، تجمیع خدمات الکترونیکی شهرداری تهران و افزایش قابلیت این سامانه در پوشش کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران این ستاد نسبت به بروزرسانی و امکان اخذ نوبت معاینه فنی از طریق سامانه “تهران من” با استفاده از دانش تخصصی سازمان فاوا شهرداری تهران اقدام کنند.

وی افزود: شهروندان می توانند به سهولت نسبت به تعیین وقت درمرکز مورد نظر و پرداخت هزینه معاینه فنی با موجودی شارژ شده در کیف پول شهروندی اقدام نمایند . دسترسی به این سامانه هم به صورت مستقل از طریق تهران من  my.tehran.ir  و هم از طریق سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران inspection. tehran .ir  امکان پذیر است.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در خصوص وضعیت مراجعات به مراکز معاینه فنی نیز گفت: در حال حاضرروزانه ۵۵۰۰ دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده و وضعیت مراجعات و توزیع آن در شرایط عادی قرار دارد و تقریبا کلیه مراکز فاقد صف انتظار هستند .به شهروندان توصیه می شود با توجه به آنکه خودروهای تولید داخل سال ۹۵ از سال آینده مشمول معاینه فنی خواهند گردید هر چه سریعتر جهت اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند و مراجعه به مراکز را به انتهای امسال و یا ابتدای سال آینده موکول ننمایند.

بر اساس گزارش روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، به مناسبت گرامیداشت ایام دهه مبارکه فجر با رویکرد اهمیت انجام معاینه فنی در کاهش آلودگی هوا ،حمایت از رانندگان محترم تاکسی و تشویق و ترغیب ایشان به استفاده از خدمات مراکز معاینه فنی شهر تهران با تدبیر معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مشارکت ستاد معاینه فنی و سازمان تاکسیرانی در تامین هزینه های آن ، مراجعه اول معاینه فنی تاکسی ها در این ایام در کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران به استثناء واحدهای سیار معاینه فنی به صورت رایگان انجام می شود و رانندگان دارای پروانه تاکسیرانی معتبر می توانند از این خدمات ویژه در این ایام استفاده نمایند .

شایان ذکر است طرح رایگان از ۲۹ دی ماه آغاز شده که با توجه به استقبال خوب رانندگان تاکسی و افزایش مراجعات تاکسی به مراکز معاینه فنی اجرای این طرح  تا ۲۲ بهمن ماه تمدید گردیده است .البته تاکید می گردد در ایام سال نیز معاینه فنی خودروهای تاکسی با تخفیف ۵۰ درصدی انجام می شود. ضمناً جهت تسهیل در ارایه خدمات به رانندگان محترم و به حداقل رساندن زمان معطلی ، این خودروها در سه مرکز منتخب الغدیر، شقایق و چمران به صورت ویژه در خارج از نوبت پذیرش می گردند و یک خط مختص این خودروها در این ایام پیش بینی شده است .

ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا