از بازار لوازم خانگی چه خبر؟

به گزارش «نبض‌تجارت»؛  نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار داشت:‌ بازار لوازم خانگی در رکود کامل است اگر کسی واقعا نیاز داشته باشد وسیله‌ای خریداری می‌کند در غیر این صورت خریدی انجام نمی‌شود، با توجه به این شرایط افزایش قیمت منطقی نیست و فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت وجود ندارد.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار داشت:‌ بازار لوازم خانگی در رکود کامل است اگر کسی واقعا نیاز داشته باشد وسیله‌ای خریداری می‌کند در غیر این صورت خریدی انجام نمی‌شود، با توجه به این شرایط افزایش قیمت منطقی نیست و فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت وجود ندارد.

محمدحسین اسلامیان در مورد احتمال ورود برندهای خارجی اظهار کرد: ال جی و سامسونگ با عنوانین دیگر تولید می‌شود. اما تا آخر سال امکان اینکه خود سامسونگ و ال جی بازگردند وجود ندارد و دو شرکت ایرانی محصولات این دو شرکت را تولید می‌کنند. اگر ال جی و سامسونگ در بازار باشد معمولا به صورت قاچاق وارد کشور شده‌اند.

وی افزود: رقابت باید وجود داشته باشد که سطح کیفیت روز به روز بهتر شود، اینکه ما بگویم هیچ جنسی وارد نشود و تکنولوژی خاصی هم وارد نکنند و بخواهیم دو یا سه مدل یخچال فریزر خاص را با همان کیفیت چند سال قبل تولید کنیم اشتباه است. ما استقبال می‌کنیم که واردات هدفمند و قانونی وجود داشته باشد اما در مورد کالاهایی که امکان تولید آن در ایران وجود ندارد.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تصریح کرد: وقتی ما می‌توانیم بهترین لباسشویی‌ها و یخچال فریزرها را تولید کنیم، دیگر نیاز به واردات در این زمینه نداریم. ما از ورود تکنولوژی استقبال می‌کنیم اما اینکه کالا کاملا وارد شود، درست نیست. تکنولوژی باید وارد شود تا تولیدکنندگان ما تولید کنند.

وی خاطرنشان کرد: کاهش قیمت زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت مواد اولیه کاهش پیدا کند، اگر مواد اولیه به قیمت متعادلی برسد کاهش قیمت نیز رخ می‌دهد. در شرایط فعلی واردات به کاهش قیمت کمکی نخواهد کرد چراکه بازار اشباع است، کالا به حد نیاز وجود دارد اما تقاضا به شدت کم است.

اسلامیان همچنین افزود: بازار لوازم خانگی در رکود کامل است اگر کسی واقعا نیاز داشته باشد وسیله‌ای خریداری می‌کند در غیر این صورت خریدی انجام نمی‌شود، با توجه به این شرایط افزایش قیمت منطقی نیست و فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت وجود ندارد.

ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا