سامانه بازی و کدبازی به جای بهبود محیط کسب و کار در صنعت خودرو

وزارت صمت به سامانه بازی و کدبازی به جای بهبود محیط کسب و کار در صنعت خودروسازی کشور روی آورده است!

وزارت صمت به سامانه بازی و کدبازی به جای بهبود محیط کسب و کار در صنعت خودروسازی کشور روی آورده است! و با گذاشتن شرایط پیچیده وقت و زمان شرکت های کوچک خودروسازی ایران را می گیرد و به آنها اجازه نمی دهد بر تعمیق فعالیت های خود تمرکز کنند.

محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت در خبری که ادعا می شد، کدهای شناسه قطعات که در راستای اصالت‌سنجی بر روی آن‌ها درج می‌شود را مورد بررسی قرار داد، گفت: از نیمه مرداد ماه، ۵۵ گروه قطعه باید با کد رهگیری به بازار عرضه شود و تولیدکنندگان موظفند این گروه تولیداتشان را با کد رهگیری تولید و به بازار عرضه کنند، البته برای قطعاتی که در بازار بدون کد موجود است نیز فرصت داده شده تا کد رهگیری دریافت کنند.

هدف سیاستگذار از این برنامه چیست؟ به زبان ساده تر؛ چه مشکلی را فهم کرد که برای حل آن مشکل به اتخاذ چنین سیاستی رسید؟

بررسی برنامه های تیم اقتصادی دولت نشان می دهد که بیش از هرچیز بر ایجاد سامانه و درج کد و … متمرکز است، بدون اینکه بداند به چه دلیل چنین ساختارهایی را ایجاد می کند.

  • ایجاد سامانه فروش مرغ
  • ایجاد سامانه فروش سیب زمینی
  • ایجاد سامانه بازارگاه
  • ایجاد سامانه ثبت اطلاعات مسکن
  • ایجاد سامانه قطعات خودرویی
  • ایجاد سامانه قرعه کشی یکپارچه خودرو

و احتمالا چندین سامانه دیگر را می توان مشغولیات خودساخته مقام های اقتصادی دولت سیزدهم دانست که درباره آثار آن خبری منتشر نمی شود.

مشکل صنعت خودروسازی ایران کمبود شرکت های بزرگ و نبود فضای شفاف و رقابتی است، که اگر غیر از این بود، خود شرکت ها برای دفاع از اعتبار خود ساختارهای تامین قطعات را ایجاد می کردند تا مشتریان بیشتر و ماندگارتری را جذب کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا