بخش خصوصی در مازندران سیلوی برنج می‌سازد

 شهیدی فر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: دو سیلوی برنج با سرمایه گذاری بخش خصوصی برای ذخیره سازی شلتوک در استان احداث می شود.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ عزیزاله شهیدی فر با بیان اینکه زمینه های سرمایه گذاری برای ساخت دو سیلو به ظرفیت ۱۰۰ هزار تن با مشارکت بخش خصوصی در استان فراهم شده است، افزود: با ساخت این سیلوها ظرفیت نگهداری شلتوک در استان افزایش می یابد.

وی میزان تولید شلتوک طی سال جاری را در استان بیش از یک میلیون و ۴۲۸ هزار تن اعلام کرد و با اشاره به رشد ۱۰ درصدی آن نسبت به سال قبل اظهار داشت: میزان تولید برنج استان نیز در سال جاری در قالب کشت اول و دولم بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن بوده است.

وی افزایش سطح کشت ارقام پرمحصول برنج را از برنامه های جهاد کشاورزی در استان بیان کرد و گفت:پیش بینی می شود در سال زراعی جاری سطح کشت ارقام پرمحصول به ۶۵ هزار هکتار افزایش یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران همچنین به تولید مرکبات در استان اشاره کرد و گفت: امسال فرصت خوبی برای تولید و صادرات مرکبات دراستان بود و میزان تولید محصول ۱۰ درصد رشد داشته است.

شهیدی فر توسعه ظرفیت انبارها و سورتینگ‌ها را مزیتی برای توسعه صادرات دانست و گفت: میزان صادرات مرکبات در سال جاری رشد دوبرابری داشته و محصولات به کشاورزی مختلف حاشیه و جهان صادر شده است.

بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا