یک کیلو قارچ چند شد؟ / کاهش 30 درصدی تقاضا

قیمت کنونی هر کیلو قارچ ۴۲ تا ۴۸ هزار تومان است که به رغم افت محصول و گرانی مواد اولیه، اما نرخ به سبب آنکه برخی واحدها شرایط تولید در فصل تابستان نداشتند، کاهش نیافته است.

به گزارش نبض تجارت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ گفت: عرضه روزانه قارچ با افت ۳۳ درصدی از ۵۰ تن به ۲۵ تا ۳۰ تن رسیده است.

آقای مهدی رجبی گفت: با اصلاح نظام یارانه و افزایش هزینه‌های تولید، تقاضا برای خرید قارچ همانند دیگر محصولات پروتئینی ۳۰ درصد کاهش یافته است.

به گفته او، قیمت کنونی هر کیلو قارچ ۴۲ تا ۴۸ هزار تومان است که به رغم افت محصول و گرانی مواد اولیه، اما نرخ به سبب آنکه برخی واحدها شرایط تولید در فصل تابستان نداشتند، کاهش نیافته است.

رجبی می‌گوید: روزانه ۲۵ تا ۳۰ تن قارچ در تهران عرضه می‌شود، درحالی‌که ماه‌های قبل این رقم ۵۰ تن بود که این امر کاهش ۳۲ تا ۳۳ درصدی توزیع نشان می‌دهد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی گفت: با توجه به گرانی هزینه‌های صادرات هوایی و کمبود کانتینرهای یخچالی، صادرات چندانی در فصل تابستان نداریم که بنا بر آمار صادرات نسبت به پارسال  بیش از ۵۰ درصد ناشی از عدم‌حمایت تولید کاهش یافته است.

آمارها نشان می‌دهد که سال گذشته بالای ۱۸۰ هزار تن پنبه در کشور تولید می‌شود که امسال بعید است که به ۱۵۰ هزار تن است.

منبع: اقتصادنیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا